Апарати УЗД


В даний час ультрасонографія відіграє ключову роль у клінічній практиці діагностичних досліджень. УЗД апарат свого часу справив справжню революцію у нашій здатності досліджувати хвороби, доповнивши рентгенографію як інструмент візуалізації.

Застосування стандартної ультрасонографії дозволяє візуалізувати внутрішні анатомічні структури без наслідків та будь-яких обмежень для досліджуваного. Медичні УЗ системи оснащені датчиком (сканером), який складається з матриці п'єзоелектричних елементів, що генерують ультразвуковий хвильовий промінь для вимірювання щільності тканин.

УЗД апарат експертного класу має розширений функціонал, високу продуктивність і чутливість для виявлення структурних аномалій у тканинах. Такий апарат вже може використовуватися не тільки для порівняння змін в динаміці, але і для моніторингу складних лікувальних або діагностичних маніпуляцій, наприклад, при проведенні біопсії для направлення голки в потрібну область, а також може давати цінну інформацію прогностичну у пацієнтів зі складним перебігом захворювання. У деяких випадках застосування одного апарату УЗД дозволяє встановити остаточний діагноз, не вдаючись за допомогою інших діагностичних методів. З цієї причини медичне обладнання для реанімації обов'язково включає УЗД апарат.

Стрімкий розвиток медичних та комп'ютерних технологій призвело до створення більш компактних та функціональних пристроїв, здатних надати більше інформації за менших витрат. Ціна на апарати УЗД початкового класу зараз перебуває на рівні, доступному для більшості медичних закладів.

При виборі цього типу обладнання слід враховувати безліч факторів, але, ймовірно, два найважливіші питання, на які вам слід відповісти — це «Для яких цілей потрібно купити УЗД апарат?» та «Який бюджет на покупку?». Можна дуже легко відволіктися на нові дорогі моделі, але якщо основним завданням буде сканування вагітності, всі доповнення не повинні бути серйозним критеріями вибору. При підборі системи також важливо враховувати саму якість апарату та деяких його елементів – від цього залежатиме не лише його вартість, а й здатність формувати зображення високої чіткості.

Види УЗД апаратів

Режими візуалізації – це перше, що вам необхідно звернути увагу. До основних режимів сканування, які має стаціонарний УЗД апарат і які використовуються в рутинній практиці, відносяться:

- А-режим. Це класичний режим, основу якого фіксація амплітуди відбитих сигналів. Є у всіх типах сучасних систем.

- В-режим. Цей режим означає яскравість світіння і є базовим для виконання двовимірного сканування м'яких тканин, судин, органів, їх вмісту.

- М-режим. Цей режим дозволяє відстежувати просторове становище та рух досліджуваних анатомічних структур у часі, незамінний для навігації та деяких видів кардіологічних обстежень.

Чорно-білі та кольорові апарати з перерахованими режимами є багатофункціональними, підходять для загальної діагностики, а також активно використовуються в акушерстві та гінекології.

УЗД апарат для кардіології передбачає наявність режимів, що використовуються для дослідження кровоносної системи та серця:

- D-режим. Режим допплера найбільше часто використовується для базового дослідження кровоносної системи.

- CW-режим. Режим кольорової допплерівської візуалізації застосовується для дослідження кровотоку в артеріях та венах, має особливу цінність для дослідження серця. Щоб проводити діагностику, використовуючи цей режим, застосовуються спеціальні датчики.

- PW-режим. Режим імпульсно-хвильового допплера використовується для дослідження окремих ділянок судин, що дозволяє визначити напрямок та швидкість кровотоку.

- CWD-режим. Режим постійно-хвильового доплера використовується для дослідження кровотоку.

- TD-режим. Режим тканинного допплера застосовується на дослідження руху тканин серця.

- PD-режим. Режим енергетичного допплера незамінний на дослідження дрібних кровоносних судин.

Технічні характеристики

Наступний важливий критерій – спеціалізація клініки. Цей критерій вказує на те, для яких досліджень буде використовуватися УЗ система в переважній більшості випадків. Потрібно розуміти, чи буде вона встановлена ​​стаціонарно як основна або, можливо, використовуватиметься як додаткова, і тоді варто передбачити можливість її частого переміщення.

Залежно від габаритів, ваги та конструкції, ви можете вибрати:

- стаціонарний УЗД апарат;

- Портативний (малогабаритний) апарат;

- переносний УЗД апарат.

В акушерстві та гінекології, як правило, використовуються стаціонарні моделі, а для невідкладної допомоги краще підійде портативний УЗД апарат – деякі прилади важать лише 500 грамів.

Можливі втручання визначають глибину сканування, а значить, тип і кількість датчиків, які вам потрібні. На сьогоднішній день розроблено велику кількість різновидів УЗ сканерів. Найчастіше використовуються такі види датчиків:

- конвексні чи абдомінальні;

- внутрішньопорожнинні (трансректальні, трансвагінальні, трансуретральні);

- Лінійні;

- Секторні;

- біпланові;

- матричні;

- об'ємні (3D, 4D);

- механічні;

- лапароскопічні;

- інтраопераційні.

В апаратах високого класу пильну увагу також приділяють таким характеристикам, як діагональ і роздільна здатність монітора, наявність портів і роз'ємів для підключення додаткового обладнання, інші параметри, що впливають на якість візуалізації та зручність роботи лікаря. Щоб відповісти на запитання «Скільки коштує апарат УЗД?», окрім виду системи та кількості датчиків, потрібно враховувати всі ці фактори.

Де придбати апарат УЗД експертного класу в Україні за вигідною ціною?

Магазин медтехніки Maestro medical постачає та реалізує в Україні як базові моделі УЗД апаратів, так і апарати експертного класу. У ході детальної консультації ми з'ясовуємо всі ваші побажання та необхідні деталі, щоб запропонувати варіанти, які максимально відповідають вашим потребам та бюджету. Ми цінуємо наших клієнтів та завжди пропонуємо найкращі умови співпраці.

Товар додано до порівняння