Медичні лазери


Стрімкий розвиток медичного обладнання дозволяє медицині зменшити не тільки травматичність процедур і операцій, але й болісність їх. У цій справі медикам допомогу надають сучасні інструменти — хірургічні лазери. Сьогодні, вони застосовуються в хірургії, урології та інших областях медицини. Це доводить їх ефективність і безпеку.

Медичні лазери: переваги та особливості

Область застосування такого високотехнологічного обладнання досить широка. Завдяки йому, мінімізуються післяопераційні наслідки та крововтрати під час операцій. Основними перевагами використовувати лазер медичний є:

  • швидка реабілітація пацієнта;
  • швидке загоєння ран;
  • зниження рівня ускладнень;
  • підвищені коагулюютивні й гемостатичні якості;
  • мінімізує ризик інфікування тканин;
  • мінімальні, за розміром, післяопераційні рубці.

Для чого використовується хірургічний лазер? Залежно від типів роботи, пристрої застосовуються для літотрипсії в урології та гастроентерології, для формування розрізів і висічення, абляції, коагуляції, резекції. Також, активно використовуються в косметології й дерматології. У медичній практиці, існують три основні типи:

  • гольміевий (кристал ілюмоіттріевого граната, який активований іонами гольмію діє на глибину близько 0,4 мм, відмінно коагулює судини до 0,5 мм);
  • тулієвий (проникнення променя лазера не більше 0.25 мм, безпечна зупинка кровотечі, зарекомендував себе в урології);
  • діодний лазер (має широкий спектр параметрів випромінювання хвиль від 0.6 до 3 мкм, ресурсом роботи в безперервному режимі понад 10000 годин і компактністю).

Тулієвий та гольміевий лазер в урології

Застосування лазерних технологій в медицині не обійшло і таку сферу, як урологія. Область, в якій потрібен особливий підхід, випробувала подібний спосіб лікування одна з перших. Оперативне втручання за допомогою лазера, використовуючи також медичні ендоскопи, відрізняється підвищеною точністю, асептичністю і відмінною гемостатичною дією. Наприклад, Європейська асоціація урологів рекомендує вибрати тулієвий лазер для урології замість проведення трансуретральної резекції передміхурової залози. Така технологія є безпечною і дозволяє привести в норму процес сечовипускання.

Гольміевий лазер, як і тулієвий — це сучасний і менш травматичний спосіб лікування сечокам'яної хвороби, ракових захворювань або інших недуг. Також, можна проводити енуклеацію, вапоризацію аденоми та інші маніпуляції в лікуванні передміхурової залози.