Менеджмент будь-якого медичного закладу, де проводяться оперативні втручання, прагне створити чисті, безпечні та ефективні операційні зали. Перше, що потрібно зробити для створення сучасного хірургічного блоку, – це вибрати операційний стіл. Наявність у лікарні першокласного обладнання та меблів є саме тим чинником, який дає змогу лікарям працювати у продуктивних умовах та надавати медичні послуги на найвищому рівні.

Під час пошуку операційного столу треба враховувати кілька ключових питань, наприклад, визначення того, які операції ви виконуватимете найчастіше і які функції важливі для вашого медичного персоналу та вашої операційної в цілому. Завжди зважайте на конкретні потреби вашої установи у виборі відповідного хірургічного столу для операційної. Сподіваємося, наші поради щодо вибору операційного столу допоможуть вам розібратися в цьому питанні.

операційні столи

Види операційних столів

Як уже згадувалося вище, тип хірургічного столу, який підійде вам найкраще, залежить від типів процедур, що виконуються у лікарні, клініці або медичному центрі. Стіл для загальної хірургічної практики - це універсальний варіант для безлічі різних операцій, але у такого столу може бути менше функцій та мобільності, ніж в інших столів. Вам також може знадобитися стіл із С-подібною дугою, щоб полегшити доступ до систем візуалізації та моніторингу. Якщо ж ваша медустанова має, наприклад, ортопедичну спеціалізацію, то операційний стіл ортопедичної спрямованості дає змогу вашим хірургам покращити маневреність та доступ до своїх пацієнтів.

Відповідно, залежно від спеціалізації, розрізняють такі види операційних столів:

 1. Універсальні операційні столи. Універсальні столи легко адаптуються під різні види втручань і застосовуються в здебільшого напрямків хірургії: абдомінальної, серцево-судинної, пластичної та інших.

 2. Спеціалізовані операційні столи. Групу спеціалізованих хірургічних столів заведено поділяти на:

 • Ортопедичні столи. Відрізняються наявністю витяжної рами та тримачів для ніг.

 • Гінекологічні столи. Відрізняються наявністю утримувачів для ніг.

 • Офтальмологічні столи. Відрізняються наявністю спеціального підголовника, який полегшує позиціювання голови пацієнта.

Отже, є кілька загальноприйнятих конфігурацій, що дає змогу розмістити пацієнта в найбільш зручних і безпечних положеннях.

Критерії для вибору столу в операційну

Базова конструкція операційного столу включає основну платформу, на якій сидить або лежить пацієнт, яка може бути розділена на кілька модулів, а також центрального механізму для регулювання висоти та нахилу платформи. Крім цього, є інші не менш важливі критерії вибору операційного столу, які обов'язково потрібно взяти до уваги.

Механізм управління

Щоб оперативно залучити різні налаштування та функції столу, необхідно визначитися зі зручним механізмом керування. Серед представлених на ринку моделей найчастіше трапляються:

 • Електричний механізм. У цьому варіанті керування позиціювання виконується з допомогою електричного приводу. Деякі моделі дає змогу здійснювати дистанційне керування.

 • Гідравлічний механізм. Управління позиціювання виконується з допомогою гідравлічного джерела енергії.

Треба зазначити, що деякі столи поєднують у собі обидва ці механізми, що має як переваги, так і недоліки.

Положення пацієнта на столі

Вибір столів в операційну часто визначається кількістю можливих позицій, що робить можливим або неможливим проведення тих чи інших хірургічних процедур.

Класифікація експозиції пацієнта:

 • Базове положення лежачи на спині/на животі

 • Бічний стан

 • Положення Тренделенбурга/зворотне положення Тренделенбурга

 • Положення для літотомії

 • Становище Фаулера

Додаткові критерії

Перш ніж купити операційний стіл, дайте відповідь, наскільки для вас важливі такі додаткові критерії, як:

 • Стаціонарність/мобільність. Фіксований стіл дає змогу залучити додаткове обладнання та модулі, у той час, як мобільний варіант дає можливість працювати в приміщенні будь-якого розміру та дає змогу швидше адаптуватися до вимог конкретної хірургічної процедури.

 • Гігієна та догляд. Велика кількість комплектуючих та додаткових секцій часом значно ускладнює очищення та дезінфекцію столу. Зверніть увагу, чи має поверхня антибактеріальні та протигрибкові властивості.

 • Інтеграція із різними системами діагностики. Варто подумати, чи знадобиться вам у процесі роботи зв'язок із системами МРТ, КТ, іншими діагностичними системами, і як цей зв'язок буде реалізований. Від цього залежить, чи потрібна вам рентгенопрозора поверхня.

 • Сумісність з аксесуарами. Які аксесуари вам можуть знадобитися в залежності від процедур, що часто виконуються? Як правило, з часом виникає потреба у додатковому оснащенні столу різними тримачами, підставками та стійками.

Всі ці критерії безпосередньо впливатимуть на легкість, безпеку та комфорт повсякденного використання, а також на вимоги до встановлення та обмеження подальшого обслуговування.

Якщо ви шукаєте, де купити медичні меблі в Україні, звертайтесь до Maestro medical. Багаторічний досвід у комплексному оснащенні медичних закладів дає змогу пропонувати вам медичні меблі, які забезпечують бездоганно злагоджену роботу в операційній залі. Ми обов'язково знайдемо рішення, яке влаштує вас на всі сто відсотків.Коментарі ()
Головна новина