Ларингоскопія вже давно не є розкішшю, а вартість ларингоскопів стає дедалі доступнішою. Ларингоскоп – це ендоскопічний прилад, що використовується для дослідження структур гортані для того, щоб встановити діагноз або для виконання ендохірургічних втручань у стаціонарних умовах. Всі ці пристрої далеко не однакові – кожен з них має свої сильні та слабкі сторони. Проте загальними перевагами цих пристроїв з клінічної точки зору є надійність, простота використання та забезпечення якісної візуалізації. Все інше часто є перевагою окремого лікаря, що ґрунтується на його досвіді та навчанні. Оскільки ж, за таким розмаїтті доступних зараз пристроїв, вибрати ларингоскоп, який максимально відповідає вашим клінічним потребам? Щоб розібратися у цьому питанні, треба розпочати з основ.

Пацієнтам, які потребують загальної анестезії, під час операції потрібна допомога під час диханні. Щоб надати цю допомогу, анестезіолог може ввести трубку через рот або ніс і трахеї в легені. Для цієї процедури, відомої як інтубація трахеї, для переміщення мови та м'яких тканин рота, щоб анестезіолог міг бачити голосові зв'язки безпосередньо перед інтубацією, він зазвичай використовує ларингоскоп. Однак перегляд голосових зв'язок може бути утруднений, наприклад, коли пацієнт має обмеження в русі шиї, а будь-які труднощі під час інтубації можуть призвести до ускладнень для пацієнта. Інші ларингоскопи, звані відеоларингоскопами, використовують відеотехнологію і можуть поліпшити огляд перед інтубацією. Ця технологія дає змогу анестезіологу бачити положення трубки на відеоекрані під час введення.

Отже, візуалізація горла прямо або непрямими засобами є основною метою у забезпеченні прохідності дихальних шляхів під час проходженні інтубаційної трубки. У цій статті ми коротко розглянемо основні види ларингоскопів, їх використання та обробку.

Види ларингоскопів та особливості їх будови

Під час проведення інтубації кілька ключових анатомічних чинників впливають чи визначають успіх процедури. Це співвідношення обсягу язика та горлянка, стан горішніх дихальних шляхів та простір над входом у гортань, а також вектор візуалізації та наявність перешкод. Також враховується безпосередньо мета втручання. Всі ці чинники визначають вид ларингоскопа, який переважно використовувати у тій чи іншій ситуації.
види ларінгоскопії

Нині розрізняють два базові види пристроїв для ларингоскопії:

 • Гнучкі ларингоскопи. Ці прилади є трубкою з клинками (змінними). Як правило, клинки оснащені джерелом світла. Цей вид приладів використовується у межах нескладних терапевтичних процедур під час проведення стандартного обстеження чи лікування.

 • Ригідні ларингоскопи. Ці прилади мають жорстку рукоятку з клинками та джерелом світла. Для використання ригідного ларингоскопа потрібно, щоб пацієнт перебував під загальною анестезією.

Щодо клинків, то вони також мають суттєві відмінності. Класифікують такі види клинків ларингоскопа:

 • Одноразові клинки. Виготовляються переважно з полімерів та використовуються на етапі догоспітальної допомоги, наприклад, лікарями швидкої допомоги.

 • Багаторазові клинки. Виготовляються із металу або спеціального праворуч, піддаються стерилізації. Призначені для використання в умовах хірургічного стаціонару.

 • Прямі (Miller) та вигнуті (Macintosh) клинки. Перевага цих мечів – велика свобода дій для лікаря.

 • Клинки типу Flex. Незамінні щодо складніших ендоскопічних втручань. Маючи рухливі комплектуючі забезпечують лікарю оптимальний коридор можливостей для проведення різних маніпуляцій.

Типи освітлення

Ще один важливий критерій у разі виборі ларингоскоп - тип освітлення. Цей критерій умовно поділяє мечі на 3 групи:

 • Інтегрований тип висвітлення. Ларингоскопи з вбудованим світловодом вважаються найменш травматичними, але деякі пацієнти можуть зазначити незначний дискомфорт.

 • Знімний тип освітлення чи модульна фібро оптика. Джерело світла розміщується в ручці пристрою.

 • Класичний тип освітлення. Лампочка розташовується на кінці клинка та забезпечує пряме освітлення. Ларингоскопи такого виду не найзручніші, проте одні з найдоступніших за вартістю.

особливості ларінгоскопії

Навіщо застосовується?

Затребуваність ларингоскопів продиктована неперевершеним рівнем інформативності та порівняльною простотою застосування за умови поінформованості, як користуватись ларингоскопом того чи іншого типу. Вибираючи ларингоскоп, потрібно чітко визначитися, для чого потрібен прилад. Від цього залежатиме вид ларингоскопа, розмір та тип клинка, що входить у комплектацію, що потрібне для повноцінного функціонування тощо. Економваріант може підійти для базових досліджень, але якщо йдеться про складну інтубацію, не варто намагатися економити.

Як правильно стерилізувати ларингоскоп?

Ще один важливий нюанс, який потрібно врахувати під час покупки – алгоритм обробки ларингоскопа.

Оскільки ларингоскоп належати до приладів, що контактують зі слизовими оболонками пацієнтів, він обов'язково має бути на процедурі стерилізації. Обробка ларингоскопа здійснюється за стандартними медичними протоколами, а сам метод залежить від матеріалу виготовлення та особливостей конструкції.

До найбільш доступних методів, що часто використовуються, належать:

 • стерилізація ларингоскопа в автоклаві;

 • хімічна стерилізація ларингоскопії.

Знаючи, на що потрібно звернути увагу разі вибору цього пристрою, залишилося визначитися з де купити ларингоскоп в Україні. У Маестро медикал широко представлено різне обладнання інтенсивної терапії за прийнятними цінами. Маючи багаторічний досвід співпраці з найкращими медзакладами країни, ми впевнені, що зможемо запропонувати саме те, що потрібно для продуктивної роботи.

Коментарі ()
Головна новина