У реальних умовах життя питання «Як вибрати найкращий пульсоксиметр?» раптово став актуальним майже для кожного з нас. Якщо ще кілька років тому про пульсоксиметр та його функції були обізнані лише медичні працівники, то сьогодні про цей пристрій чули, без перебільшення, абсолютно всі. Пандемія Covid-19 вразила весь світ та змусила переглянути свої погляди на багато речей. Число випадків захворювання зростає з кожним днем, і люди вже почали шукати способи самостійно контролювати своє здоров'я. Одним із таких способів і стало застосування пульсоксиметра – невеликого електронного пристрою, який дозволяє оперативно моніторити рівень насичення крові киснем та частоту серцевих скорочень.

Люди хочуть купити пульсоксиметр, оскільки це найпростіший, зручний і доступний спосіб контролювати рівень насичення крові киснем, щоб не пропустити важливий момент, коли варто було б негайно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

Крім коронавірусу, є низка інших захворювань, при яких пацієнти мають постійно сатурацію та оксигенований гемоглобін. Певні стани, більшість з яких перераховані нижче, потребують регулярного проведення пульсоксиметрії:
- Пневмонія різної етіології
- Серцево-судинні захворювання
- Рак легенів
- Астма
- Анемія
- Застійна серцева недостатність
- Хронічна обструктивна хвороба легень

Головна перевага пульсоксиметрії полягає в тому, що це безболісний та неінвазивний метод, який може допомогти вам чи медичному персоналу швидко визначити, наскільки добре серце та легені забезпечують киснем решту тіла.

пульсоксиметр
Принцип дії пульсоксиметра у тому, що з допомогою спеціальних датчиків він пропускає через палець світлові хвилі різної довжини (інфрачервоне випромінювання). При цьому ви нічого не відчуваєте.

Гемоглобін поглинає різну кількість і довжину хвиль світла в залежності від рівня кисню, що переноситься ним. В результаті вимірювання пульсоксиметр покаже вам числове значення – це відсоткове значення, яке вказує на рівень насичення крові киснем.

Оксиметр не є найважливішим предметом у будинку, проте бажано тримати його під рукою в домашній аптечці подібно до більш звичного нам термометра. Цей маленький пристрій може дати вам по-справжньому цінну інформацію про здоров'я при Covid-19 або при дихальній недостатності внаслідок будь-якого іншого респіраторного захворювання. Щоб отримати максимально точні та достовірні дані, важливо використовувати якісний пульсоксиметр від перевіреного виробника – у дешевших аналогах, доступних сьогодні на ринку, часто використовуються неякісні комплектуючі, що спотворюють реальні показники сатурації.

Типи приладів для вимірювання сатурації та їх особливості

Вибір пульсоксиметр – процес нескладний, але має свої особливості. Перше, з чим вам потрібно визначитися, це для чого саме вам потрібен цей гаджет – для домашнього використання, для використання в умовах клінічного стаціонару, для контролю сатурації плода в пологовому відділенні, для оснащення машини швидкої допомоги, для використання в палаті інтенсивної або операційної терапії. залі. Від цього критерію багато в чому залежить, який прилад для вимірювання сатурації краще придбати.

Отже, існує два основних типи апаратів для вимірювання рівня кисню у крові:
- Стаціонарні. Ці пристрої призначені для професійного використання медичним персоналом у лікарнях. Такі прилади вимагають спеціальних знань, мають розширений функціонал, дозволяють моніторити додаткові параметри (наприклад, перфузію), характеризуються максимальною точністю. Крім іншого, вони дозволяють «запам'ятовувати» та архівувати дані, що важливо для відстеження динаміки стану пацієнта. Використання стаціонарних апаратів дозволяє контролювати сатурацію під час операції, визначити, чи потрібна пацієнтові респіраторна підтримка, оцінити ефективність додаткової кисневої терапії.

- Портативні. До них відносяться мобільні пульсоксиметри з провідним датчиком та пальчикові пульсоксиметри. Ці прилади підходять як медичного, так побутового використання. Процес вимірювання сатурації виглядає так – ви щільно фіксуєте палець у приладі, і через кілька секунд він загоряється цифрами, що вказують на рівень кисню в крові.

На що звертати увагу під час вибору пульсоксиметра?

Щоб визначитися, який оксиметр краще, також слід звернути увагу на такі критерії:
- Швидкість виміру. Оптимальний час виміру – до 10 секунд.
- Спосіб кріплення. Найчастіше для кріплення використовується палець, але деякі пристрої можуть кріпитися на мочку вуха чи зап'ястя.
- Комфорт експлуатації. Цей критерій допоможе вам зрозуміти, який пульсоксиметр купувати, щоб не виникло дискомфортних чи болючих відчуттів. Обов'язково перевірте, чи не тисне прилад і таке інше.
- Простота управління та набір функцій. Якщо ми вибираємо пульсоксиметр для особистого користування, не варто переплачувати функції, які використовуються лише кваліфікованим медичним персоналом.
- Можливість збереження даних. Ця функція допоможе простежити динаміку змін.

Сподіваємося, ця інформація допоможе вам зрозуміти, який вибрати пульсоксиметр.

Чому пульсоксиметр потрібний при COVID-19?

Зниження рівня кисню в крові – один із ключових індикаторів зараження людей коронавірусом. Пульсоксиметр може допомогти вам визначити симптоми COVID-19 на ранній стадії, що дозволить вчасно звернутися до лікаря та розпочати належне лікування.

Більшість здорових людей показник кисню становить від 96 до 99 відсотків. При легкому перебігу захворювання цей показник може трохи знижуватися. Показник 93 і нижче говорить про те, що вам необхідно терміново звернутися до лікаря.

Як користуватись приладом?

Найбільш популярний і поширений пальчиковий пульсоксиметр, який на вигляд нагадує прищіпку. Діоди та датчики такого пристрою знаходяться всередині, а зовні розташований дисплей. Правила використання приладу дуже прості:
- Займіть зручне положення сидячи.
- Покладіть руку на стіл та розслабте її.
- Надягніть пульсоксиметр на палець таким чином, щоб датчик щільно прилягав до основи нігтя. Бажано, щоб нігті були без покриття.
- Почніть вимірювання. Намагайтеся не рухатися.
- Звуковий сигнал сповістить вас про те, що вимір закінчено. Можете оцінити отримані значення.

Крім пульсоксиметрів, у нашому каталозі представлений широкий асортимент техніки, призначеної для моніторингу пацієнтів, зокрема, медичне обладнання реанімації. Якщо після прочитання статті у вас залишилися питання щодо того, як вибрати пульсоксиметр, зв'яжіться з нами, ми обов'язково допоможемо вам.
Коментарі ()
Головна новина